Oferta kształcenia

Skierowana jest do uczniów: z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, ze sprzężeniami, z autyzmem

Dysponujemy

Biblioteką i czytelnią multimedialną, pracowniami komputerowymi, dużą salą gimnastyczną, siłownią, dobrze wyposażoną salą rehabilitacyjną, salą doświadczania świata, boiskiem sportowym oraz terenem rekreacyjnym wokół szkoły

Profesjonalna kadra

Uczniowie uczestniczą w zajęciach logopedycznych, rewalidacyjnych, terapeutycznych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną zapewniającym podopiecznym naukę, opiekę i bezpieczeństwo.

RAZEM NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

Kwiecień to miesiąc poświęcony propagowaniu wiedzy na temat Autyzmu. Dzień 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wówczas w krajach, które włączają się w akcję, w tym oczywiście w Polsce, wiele miejsc oraz instytucji rozświetla się na niebiesko. Uczniowie naszej szkoły, czyli szkoły Specjalnej w Pionkach przy zespole Szkół im. J. Śniadeckiego od początku istnienia szkoły – już 7 rok, czynnie włączają się w ogólnopolską akcję. Niestety obecna sytuacja nie sprzyja organizowaniu przemarszów ulicami miasta, ale staramy się w inny sposób pokazać, jak ważny jest dla nas ten temat. Chcemy zaznaczyć nasze poczucie solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Dlatego nasi uczniowie wraz z wychowawcami ubrali się na niebiesko, wykonali wiele prac plastycznych, które pragniemy państwu zaprezentować. Niebieski to taki ładny kolor, każdemu w nim do twarzy W kwietniu nawet „Zielone” zmienia się w niebieskie i obyś „nie był zielony w kwestii autyzmu” przypominamy bardzo skrótowo, czym jest autyzm.

Prostymi słowami można powiedzieć, że autyzm u każdej osoby objawia się trochę inaczej, dwie osoby z taką samą diagnozą mogą mieć bardzo różne zachowania i możliwości. Dlatego mówimy o spektrum zaburzeń – od łagodnych objawów do takich, które bardzo wpływają na wszystkie sfery życia. Pamiętajmy, że autyzm nie jest chorobą, ale innym sposobem postrzegania świata i myślenia.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku. Przez cały kwiecień będziemy prezentować talenty i zainteresowania naszych uczniów z autyzmem. Każdy człowiek jest odmienną, niezmiernie interesującą osobą. Pamiętajmy, co dla jednych jest proste- dla innych oznacza pokonywanie wielu barier, a najtrudniej pokonać trudności tkwiące w nas samych. To co jednemu może wydawać się banalne, dla innego jest źródłem satysfakcji i radości. Nasi uczniowie mają swoje pasje, które staramy się doceniać i wspierać, ponieważ dają im radość i satysfakcję.

Pamiętajmy o Światowym Dniu Autyzmu, zachęcamy do zaakcentowania tego dnia kolorem niebieskim. Możemy ubrać się na niebiesko lub ozdobić okno lub balkon – może dzięki temu ktoś z naszego otoczenia zainteresuje się, skąd ten pomysł..

Zapraszamy do naszej fotogalerii i do zobaczenia na fb

Kontakt

Bliższych informacji udziela sekretariat szkoły: 48 612 80 90. Informacje również na szkolnej stronie internetowej: zielone.eu

Łącza zewnętrzne